Елементи живлення

Як правильно зберігати літієві батареї: правила та рекомендації

Однією з найважливіших переваг літієвих елементів живлення є низький саморозряд. Саме тому можна зберігати літієві батареї протягом дуже тривалого (до 10 років) часу, але при дотриманні деяких правил.

Правила зберігання літієвих батарей: чого необхідно дотримуватися
Насамперед, треба уважно вивчити встановлені виробником рекомендації експлуатації літієвих батарейок, у них прописані всі особливості моделі та обмеження, а також правила зберігання:

Найважливіший параметр, який кардинально впливає на зберігання літієвих елементів живлення, – це температурний режим. Оптимальним значенням температура близько 20С. Втім, для кожного виробу ці показники можуть бути різними. Тому варто уточнювати їх окремо для кожного типу даної продукції.
найкращий варіант – це сухе приміщення, де вологість має перевищувати 50%. Некритично, якщо вологість вагатиметься, у провідних виробників продукція надійно захищена від вологи, а ось у дешевих Li-on батарейок від маловідомих виробників швидко можуть початися корозійні процеси;
уникати тривалого нагрівання, а також їх перебування під впливом прямих сонячних променів. При сильному перегріві літієві елементи можуть втрачати стабільність і сильно набрякати, аж до розриву.
краще зберігати батарейки у заводській упаковці – це найкраще захистить їх від зовнішнього впливу, адже виробники ретельно продумують її. Правильна упаковка забезпечить їх подальше використання навіть при тривалому зберіганні, а головне – запобігатиме контактам від зіткнень з металом;
елементи із пошкодженим корпусом слід негайно видалити зі складського приміщення;
зберігання літієвих батарейок рекомендується проводити у спеціальній вогнестійкій шафі (контейнері).
Одне з найпопулярніших питань – чи можна заморожувати батарейки. Теоретично, вплив низьких температур позитивно впливає з їхньої функціонування – мороз уповільнює перебіг окислювально-відновних реакцій, отже показник саморозряду знижується. Але при цьому необхідно відзначити і негативний вплив побічних факторів, перш за все низькі температури негативно позначаються на матеріалах, з яких виготовлені батарейки. Ризик їх ушкодження при зберіганні за умов морозу вищий, ніж можливість продовжити термін придатності. І ще важливо – заборонено встановлювати в прилади «заморожену» батарею, яку щойно дістали з холодильного обладнання, вона має попередньо добре прогрітися.

При дотриманні встановлених правил протягом усього часу, скільки зберігається літієва батарейка, вона зберігатиме свої експлуатаційні параметри і її можна буде використовувати за призначенням навіть після 10 років перебування на складі.