Елементи живлення

Чому батарейки потрібно утилізувати: прихована небезпека

Не стане великим перебільшенням стверджувати, що коли ми не дотримуємося правил утилізації батарейок, а просто викидаємо їх, це рівнозначно використанню хімічної зброї.

Чим батареї можуть зашкодити природі?
Використані батарейки не можна викидати у звичайні контейнери для сміття, звідки вони потраплять на полігони побутових відходів. Термін повного розкладання первинного джерела енергії, незалежно від його хімічної формули, становить близько 100 років. При цьому в довкілля потрапляють шкідливі для здоров’я людини та інших живих організмів хімічні елементи:

Свинець – особливо шкідливий для маленьких дітей, порушує моторику та здатність до навчання, стає причиною захворювань мозку. Свинець небезпечний для організму у будь-якій концентрації
Кадмій – вражає печінку, нирки, нервову систему, викликає анемію та руйнування кісток
Нікель – причина виникнення дистрофії печінки та нирок, що викликає збої в роботі серцево-судинної та нервової системи.
Ртуть – викликає токсичне отруєння, негативно впливаючи на імунну, травну та нервову систему, нирки, печінку, зір.
Цинк – його надлишок в організмі знижує імунітет.
Кожна неутилізована батарея – це до 20 м2 забрудненої землі, а також кілька сотень літрів «мертвої води».

Утилізація батарей – це ще й турбота про майбутні покоління, адже шкідливі елементи не просто накопичуються, не розкладаючись, у ґрунті, вони потрапляють в організм людини разом із водою та їжею.

Куди подіти використані батареї?
На сьогоднішній день в Україні відкрито чимало пунктів, де можна здати на утилізацію первинні джерела харчування – це супермаркети, автозаправні станції, пункти прийому вторинних ресурсів тощо, уточнити конкретне місце допоможе запит в Інтернеті.

Наша компанія виступає за відповідальне використання продукції, яка потребує спеціальної переробки, обов’язково інформуючи покупців про необхідність утилізувати батареї. Наші менеджери готові надати вичерпну інформацію, куди здати використані батарейки, знайшовши найближчу адресу, виходячи з місцезнаходження клієнта.

Будьте відповідальні, розкажіть своїм дітям, чому не варто викидати батарейки у сміття, і яка небезпека міститься в них для оточуючих, покажіть їм приклад правильної поведінки.

Утилізація літієвих батарей дозволить зробити світ чистішим і безпечнішим – і це не вимагатиме від нас великих зусиль.